+ 38 (067) 538 39 07 info@arou.com.ua

Нововведення 2017 — перевірки та штрафи для роботодавців

Нововведення 2017 - перевірки та штрафи для роботодавців«Адвокатське і Ріелторське Об’єднання України» повідомляє Вам, що з 2017 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» встановлено нові склади порушень за трудовим законодавством. Відтепер перевірки та штрафи для роботодавців можуть зачепити саме Вас і Вашу діяльність.

Були введені нововведення, а саме доповнено Кодекс законів про працю, що передбачає фінансову відповідальність для роботодавців – юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Право проведення перевірок мають посадові особи Держпраці України та її територіальних органів, які відповідно до своїх посадових обов’язків мають повноваження державного інспектора з питань праці.

Інспектор може проводити планові та позапланові перевірки, які можуть здійснюватися за місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання або його відокремлених підрозділів або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених.

Позапланові перевірки за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюються за наявності згоди Держпраці України на їх проведення. Інспекторам забороняється виступати посередниками, арбітрами чи експертами під час розгляду трудових спорів.

Інспектор має право на проведення перевірки за наявності у нього службового посвідчення та направлення на перевірку.

Органи державного нагляду  (контролю)  здійснюють  планові заходи   з  державного  нагляду  (контролю)  за  умови  письмового повідомлення  суб’єкта  господарювання  про  проведення  планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Повідомлення повинно містити: дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу; найменування юридичної особи або прізвище, ім’я  та  по батькові  фізичної особи-підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід; найменування органу державного нагляду(контролю). Повідомлення надсилається рекомендованим листом  та/або за допомогою  електронного поштового зв’язку або вручається особисто під розписку керівнику чи уповноваженій особі суб’єкта господарювання -юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі-підприємцю або уповноваженій ним особі.

Суб’єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.

За результатами перевірки складається акт перевірки. У разі виявлення порушень законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування вносяться приписи про усунення виявлених порушень, вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності винних осіб згідно із вимогами чинного законодавства.

Спеціалісти «АРОУ» допоможуть Вам уникнути порушень і зменшити ризики у нарахуванні штрафів, крім того Ви можете звернутися до Нас з наступними питаннями:

  • одержання усних та письмових консультацій;
  • захист Вашого бізнесу від несанкціонованих перевірок податкових органів з питань дотримання трудового законодавства;
  • супровід господарської діяльності та підготовка всієї необхідної документації;
  • представництво Ваших інтересів в судових інстанціях будь-якого рівня.

З допомогою «Адвокатського та Ріелторського Об’єднання України» Ви зможе убезпечити себе від несанкціонованих перевірок, незаконних дій і нарахувань штрафів.

Безкоштовна консультація фахівця з трудових питань доступна у режимі онлайн у нас на сайті. Для отримання оперативної юридичної допомоги Україні (24/7) або розгорнутої консультації з питань трудового права — Ви можете передзвонити але номером +38 044 384-00-47 або замовити зворотний дзвінок, і наш експерт передзвонить у зручний для Вас час.
Обов’язково рекомендуємо ознайомитися з відгуками наших клієнтів і партнерів. Наші фахівці якісно і сумлінно виконують свою роботу. А наша цінова політика найнижча по Україні! Чекаємо вас в комфортному офісі, для подальшої плідної співпраці!