+ 38 (067) 538 39 07 info@arou.com.ua

Кримінальна відповідальність за порушення трудового законодавства

Кримінальна відповідальність за порушення трудового законодавстваКрім фінансової та адміністративної відповідальності, законодавство України передбачає також  кримінальна відповідальність за порушення трудового законодавства. Слідчі органів Національної поліції здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, крім тих, які віднесені до підслідності інших органів досудового розслідування. (ч.1 ст.216 КПК) і вже суд вирішує, чи притягнути до відповідальності за КК осіб, які скоїли правопорушення.

У свою чергу, слідчі МВС з’являються на підприємстві лише після звернень громадян або за фактом скоєння того чи іншого порушення, про які можуть повідомити інспектори вищезгаданих контролюючих органів.

 

Далі в таблиці 3 ми наведені санкції з КК, за якими можуть притягнути до кримінальної відповідальності, за порушення законодавства про працю.

Норма закону*
Порушення
Санкція
ч.1 ст.172 КК УкраїниНезаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» іншою особою, а також інше грубе порушення законодавства про працю -караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.
ч.2 ст.172 КК України-Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інвалідакараються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
ч.1 ст.173 КК України-Грубе порушення угоди про працю службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, а також окремим громадянином або уповноваженою ними особою шляхом обману чи зловживання довірою або примусом до виконання роботи, не обумовленої угодоюкарається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
ч.2 ст.173 КК УкраїниТі самі дії, вчинені стосовно громадянина, з яким укладена угода щодо його роботи за межами Україникараються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.
ч.1 ст.175 КК України-Безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином — суб’єктом підприємницької діяльностікарається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
ч.2 ст.175 КК УкраїниТе саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, -карається штрафом від тисячі до півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

****Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

 

 

Безкоштовна консультація фахівця з трудових питань доступна у режимі онлайн у нас на сайті. Для отримання оперативної юридичної допомоги Україні (24/7) або розгорнутої консультації з питань трудового права — Ви можете передзвонити але номером +38 044 384-00-47 або замовити зворотний дзвінок, і наш експерт передзвонить у зручний для Вас час.
Обов’язково рекомендуємо ознайомитися з відгуками наших клієнтів і партнерів. Наші фахівці якісно і сумлінно виконують свою роботу. А наша цінова політика найнижча по Україні! Чекаємо вас в комфортному офісі, для подальшої плідної співпраці!